• Z wizytą w fabryce bombek
          • Z wizytą w fabryce bombek

            04.01.2024

            22 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 6a oraz część uczniów klasy 5b i 5a brali udział w warsztatach w FABRYCE BOMBEK w Wieliczce, podczas których uczestnicy poznali dogłębnie proces produkcji szklanych bombek choinkowych, a także mieli unikatową okazję by pod okiem profesjonalistów z branży pomalować własnoręcznie bombkę. Pod koniec warsztatów bombki zostały wysuszone oraz bezpiecznie zapakowane tak by uczniowie mogli zabrać je ze sobą do domu.

            Podczas warsztatów fabryce uczniowie malowali szklaną ozdobę choinkową - bombkę, zapoznali się z procesem produkcji bombek, pokazami na żywo oraz byli z wizytę w sklepie firmowym.

            IFA

        • Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły
          • Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły

            27.12.2023

            Historię o Bożym Narodzeniu przedstawiła w ostatnim dniu przed świętami klasa III b. Młodzi aktorzy w uroczy i wzruszający sposób przedstawili wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem w ubogiej szopie narodziło się Dzieciątko Jezus. Piękna inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością oraz sprawiły, że każdy mógł poczuć atmosferę świąt.

        • Warsztaty w świetlicy szkolnej
          • Warsztaty w świetlicy szkolnej

            22.12.2023

            Przedświąteczny czas w szkolnej świetlicy przepełniony jest pracą nad dekoracjami. Dnia 11 grudnia odwiedziły nas Panie ze Stowarzyszenia Seniorów w Kamienicy, co umożliwiło uczniom naukę tworzenia "zapomnianych" już ozdób choinkowych. Powstały tradycyjne papierowe bombki oraz jeżyki-bombki, które zmobilizowały uczniów do bardzo precyzyjnej pracy. Efektem działania Pań i dzieci jest choinka, która zdobi salę świetlicy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za uczestnictwo w warsztatach i możliwość współpracy międzypokoleniowej.

            N.D.

             

        • Z Dobrą Nowiną w OREW - Ochotnica Dolna
          • Z Dobrą Nowiną w OREW - Ochotnica Dolna

            19.12.2023

            Dnia 18 grudnia, uczniowie SP1 w Kamienicy - z kl.3b,3a i 2a gościli z Jasełkami w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno - Wychowawczym w Ochotnicy Dolnej - w placówce edukacyjnej dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Czas świąteczny uświetnili wspaniałym występem - historią narodzin Jezusa. Nad całością czuwała Pani mgr Małgorzata Wąchała, przy wsparciu mgr Natalii Dolińskiej, mgr Katarzyny Gierczyk i mgr Doroty Chrobak. Słowa dobroci, życzliwości i kolędy wybrzmiały nie tylko z ust naszych młodych artystów, ale i także podopiecznych ośrodka. Potem wspólny poczęstunek i zabawa, pozwoliły na integrację wszystkich obecnych. Radość i wzajemne zrozumienie udzieliło się wszystkim! Tak działa magia zbliżających się Świąt. Przygotowaliśmy także pierniczki z najlepszymi życzeniami świątecznymi - radość dawania była ogromna!

        • Zapach Świąt
          • Zapach Świąt

            19.12.2023

             Święta już tuż, tuż i atmosfera przygotowań jest świetną okazją do zabawy i wspólnego spędzania czasu. Dzieci z klas 1-3 pod opieką nauczycielek piekły pierniczki. Zabawa była wspaniała, a wszyscy przez chwilę przemienili się w cukierników wycinając ciastka a następnie ozdabiając je w ciekawy sposób. Każde dziecko przygotowało swoje oryginalnie wyroby i zabrało do domu. Podczas zajęć degustowano również wypieki, a zapach pozostał jeszcze długo. Klasy 1b i 3a piekły pierniczki ze wspaniałą pomocą Pań z Koła Gospodyń Wiejskich Kamienica Górna. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za zaangażowanie i wspólną przygodę.

             

             

        • Warsztaty tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych
          • Warsztaty tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych

            19.12.2023

             

            W środę 13 grudnia uczniów klasy 2a i 2b odwiedziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich – Kamienica Górna oraz panie z Gorczańskiego Rękodzieła i przeprowadziły  warsztaty z wykonywania tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych.  Podczas tej niecodziennej lekcji dzieci poznały tradycje naszego regionu oraz nauczyły się własnoręcznie przygotowywać niezwykłe świąteczne ozdoby z papieru, bibuły i słomy.  Zajęcia okazały się  doskonałym sposobem na integrację, dały szansę na zapoznanie uczniów w interesujący i doświadczalny sposób z tradycją oraz wzmocniły pozytywne wartości płynące z historii. Poza tym dały naszym uczniom  możliwość samodzielnego przygotowywania ozdób, którymi będą  mogły pochwalić się podczas rodzinnych spotkań.

            Serdecznie dziękujemy!

            E.A. , I.Cz.

        • W gronie czytelników
          • W gronie czytelników

            06.12.2023

            Dnia 5 grudnia 2023r. w naszej szkole odbył się uroczysty poranek  podsumowujący konkursy i różne akcje zorganizowane przez Bibliotekę Szkolną. Głównym punktem było pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. W obecności kolegów i koleżanek oraz nauczycieli nowi czytelnicy złożyli uroczyste ślubowanie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

            My uczniowie pierwszej klasy,

            Uroczyście przyrzekamy,

            Że będziemy książki kochać,

            Krzywdy zrobić im nie damy.

            I wskazówek i rad książek

            Będziemy słuchać z uwagą,

            Obowiązki czytelnika

            Traktować z wielką powagą!

            PRZYRZEKAMY

             

            Przy  tej okazji uczniowie otrzymali książki   w ramach realizacji kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Sprawiło im to wiele radości.  Mamy nadzieję, że Pierwszoklasiści często będą sięgać po książki, regularnie czytać oraz nieustannie rozwijać  swoje umiejętności czytelnicze.

            Podczas spotkania podsumowano akcję „Klub Pożeraczy Książek”. Uczniowie, którzy najlepiej wywiązali się z przygotowanych zadań otrzymali karty czytelnika- klubowicza oraz słodkie upominki.

            Również dla uczniów biorących udział w konkursie plastycznym „Miś – bohater mojej ulubionej książki” czekały dyplomy i nagrody. Piękne prace młodych artystów podziwialiśmy na specjalnej  wystawie w bibliotece.

            Ostatnim punktem była loteria fantowa, która wzbudził wśród uczniów ogromne emocje. Rozlosowano zakładki do książek, naklejki, słodycze, książki i pluszaki.

            Po takim wspólnym spotkaniu  pełnym emocji biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

        • Wiem więcej o AIDS
          • Wiem więcej o AIDS

            06.12.2023

            1 grudnia to dzień, w którym ludzie na całym świecie dzielą się zdobytą wiedzą na temat tego, jak zapobiegać zakażeniom, pomagać chorym na AIDS, a także walczyć z nietolerancją. Dyskryminacja chorych, to często wynikreakcji lękowych niemających nic wspólnego z ochroną przed zakażeniem.

            Zabezpieczyć możemy się tylko przez rzetelną wiedzę, kiedy może dojść do zakażenia i wystrzeganie się tych sytuacji. W tym celu, jak co roku, we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Limanowej zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję propagującą wiedzę o AIDS. 

            Uczniowie klas ósmych  uczestniczyli w nietypowej lekcji. Swoją wiedzę mogli zgłębiać z pomocą prezentacji multimedialnej pt. „Fakty i mity o AIDS”. Uczestnicy zmierzyli się też z zadaniami testowymi. Wszyscy uzyskali powyżej 70% punktów za test i otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w akcji.

             

             

        • Radość w kolorze czerwieni
          • Radość w kolorze czerwieni

            06.12.2023

            Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego bardzo starannie. Niezwykły Gość już od samego rana zawitał do naszej szkoły i zaczął odwiedzać dzieci w klasach. Mikołaj chętnie rozmawiał z naszymi uczniami. Wręczając prezenty nie szczędził ciepłych słów pod adresem dzieci. Uczniowie robili sobie z Mikołajem wspólne pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj życzył dzieciom wiele radości i dużo dobrych ocen. Jeżeli będą grzeczni - to za rok znowu pojawi się w naszej szkole.

            Wizyta Św. Mikołaja w szkole była dla wszystkich niezwykłym przeżyciem.

            Z okazji Mikołajek klasa 2b wybrała się do sali zabaw Figloraj w Kamienicy. oprócz wspaniałej zabawy uczniowie wzięli udział w warsztatach i wykonali bożonarodzeniowe ozdoby.

        • BohaterOn w SP 1
          • BohaterOn w SP 1

            20.11.2023

            BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

            W pażdzierniku, w klasach 1- 3 zostały przeprowadzone lekcje "Bohaterem być wczoraj i dziś".  Po zakończonych zajęciach uczniowie potrafią definiować pojęcia: ojczyzna, historia, wolność i niepodległość, bohater narodowy, rozumieją pojęcie „patriotyzm” i wiedzą, jak zachowuje się patriota i przekonali się, że bohaterem można być każdego dnia.

            W klasach 4-6 uczniowie poznali 11 - letnią Jankę - bohaterkę opowiadania "Iskra nadziei", dzięki której mogli poznać  wydarzenia sprzed prawie 80 lat. Uczniowie dowiedzieli się, jakim koszmarem jest wojna z perspektywy dziecka, które traci przez nią dzieciństwo i poczucie bezpieczeństwa, odkryli także siłę przyjaźni, marzeń i nadziei w życiu człowieka.

            W klasach 7 - 8 uczniowie poszerzali swoją wiedzę o Powstaniu Warszawskim realizując scenariusz "Godzina W". Celem lekcji była dyskusja na temat spotów kampanii BohaterON – Godzina „W”. Uczniowie analizowali i interpretowali czas, miejsce i zachowanie bohaterów spotów. Formułowali refleksję na temat przesłania materiałów wideo i motywacji autorów kampanii społecznej.

            Zobacz wpis Dumni z Powstańców

        • Dla Niepodległej
          • Dla Niepodległej

            10.11.2023

            10 listopada nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu. O godzinie 11.00 zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, by w należytej postawie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Potem przyszedł czas na szkolne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ósmoklasiści przygotowali recytację utworów patriotycznych oraz dramę przedstawiającą rozbiory Polski i przywrócenie jej świetności po 123 latach niewoli. Młodsi uczniowie uświetnili akademię grą na instrumentach oraz śpiewem pieśni patriotycznych.

        • Tu kwitnie wyobraźnia
          • Tu kwitnie wyobraźnia

            06.11.2023

            Od  kilku lat w październiku tradycją naszej szkoły stały się  obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.  W tym roku  hasłem przewodnim było: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

            Z tej okazji uczniowie klas 1-3  zostali zaproszeni do „Klubu Pożeraczy Książek”. Aby stać się członkiem klubu, musieli wykonać specjalne, określone zadania.  Chętni uczniowie wykonali piękne kartki, kwiaty oraz dyniowego klubowicza.  Wszystkie prace można podziwiać na wystawie w bibliotece szkolnej. Zapraszamy!

             

        • O trzeciej klasie, która jeździła koleją...
          • O trzeciej klasie, która jeździła koleją...

            18.10.2023

            Zainspirowani fimową historią Lampo - psa, który jeździł koleją, postanowiliśmy i my wybrać się w podróż tym środkiem transportu.

            17.10.2023 r. wyjechaliśmy na wycieczkę do Muszyny. Autokarem dotarliśmy na Dworzec Kolejowy w Nowym Sączu. Zwiedziliśmy odremontowany budynek, podziwialiśmy starą lokomotywę oraz rozpoznawaliśmy sceny z filmu "O psie, który jeżdził koleją", który kręcony był właśnie na sądeckim dworcu. Następnie nowoczesnym składem Polregio wyruszyliśmy w podróż do Muszyny. Dla większości, była to pierwsza podróż pociągiem, co zapewniło ogrom atrakcji i pozytywnych przeżyć.

            Na miejscu w Muszynie udaliśmy się do Ogrodów Biblijnych. To artystyczna wizja Słowa Bożego. Ukazują sceny ze Starego i Nowego Testamentu. W Ogrodach spotkać można rośliny znane z Biblii, występujące naturalnie w Jerozolimie i Palestynie. Muszyńskie Ogrody Biblijne są czwartym i największym w Polsce tego typu obiektem. Ogrody Biblijne w Muszynie pokazują, że od stworzenia Świata ogród był bardzo istotny, a wszystko zaczęło się w ogrodzie Eden, w którym panowała harmonia między stworzeniami i Stwórcą.

            Kolejnym punktem naszej wycieczki były Ogrody Sensoryczne. To sprzyjające relaksowi, pełne ciszy i spokoju miejsce. Muszyńskie ogrody sensoryczne zaprojektowane są tak, by w zintensyfikowany sposób oddziaływać na wszystkie pięć zmysłów: węch, wzrok, dotyk, słuch i smak. Oprócz funkcji poznawczej poprzez zabawy edukacyjne pomagają w budowaniu więzi interpersonalnych.

            Uduchowieni i zrelaksowani udaliśmy się w podróż powrotną do domu.

            To był niezwykle udany dzień dla naszych trzecioklasistów.

             

        • Ślubujemy
          • Ślubujemy

            11.10.2023

            Cóż tu powiedzieć – egzamin zdany!
            Takich pierwszaków chętnie witamy!
            Sporo już wiecie, sporo umiecie,
            dalej się tutaj kształcić będziecie!


            A wytrwałości niech nie brakuje,
            niech Was z daleka mijają dwóje,
            niech Was jedynki nie spotykają,
            a szóstki same się do Was pchają!

        • Światowy Dzień Uśmiechu
          • Światowy Dzień Uśmiechu

            07.10.2023

            W piątek 6 października obchodziliśmy „Światowy Dzień Uśmiechu”.  To radosne święto, przypada zawsze w pierwszy piątek października i jest obchodzone od 1999 r. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buźki, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 r.  Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi- bezinteresowny uśmiech i radość.

            Uśmiechów w naszej szkole dzisiaj nie brakowało, to między innymi za sprawą humoru z zeszytów uczniów i żartów, które uczniowie mogli czytać na szkolnych korytarzach. Każdy otrzymał również symbol żółtej uśmiechniętej buźki, a uczniowie klas 1-3 wzięli udział w happeningu. Podczas akcji dzieci rozdawały napotkanym osobom radosne emotki życząc miłego dnia. Nasza akcja wywoływała uśmiech na twarzach innych. I o to chodziło!!!

            Wszyscy bawili się świetnie. Miejmy nadzieję, że radosny uśmiech będzie nam towarzyszył każdego dnia, nie tylko od święta.

            E.A.

        • Wycieczka do Warszawy
          • Wycieczka do Warszawy

            07.10.2023

            Podczas wycieczki z okazji Dnia Dziecka w 2022 r., uczennica kl.6a Oliwia Piaskowy wygrała wycieczkę do Warszawy dla swojej klasy, sponsorowaną przez posła Andrzeja Guta Mostowego.

            2-3 października 2023 r. uczniowie klas 6a, 7a oraz Samorząd Uczniowski udali się do stolicy. Dzięki olbrzymiemu wsparciu finansowemu przez pana Andrzeja Guta-Mostowego uczniowie zwiedzili: Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Sejm oraz Stadion Narodowy. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie i wsparcie finansowe.

        • Najmłodsi programują
          • Najmłodsi programują

            03.10.2023

            Programowanie to umiejętność, którą powinno posiadać każde dziecko XXI wieku.

            Nowy rok szkolny dla najmłodszych uczniów jest pełen wyzwań i niespodzianek.  Uczniowie klas Ib i IIIa uczestniczą od września w zajęciach rozwijających zainteresowania: MegaMisja - nauka programowania dla dzieci.

            Głównym celem zajęć jest nauczenie dzieci rozwiązywania problemów za pomocą wymyślonego przez nich sposobu czyli algorytmu. Uczniowie już od pierwszych lat szkoły podstawowej powinni uczyć się kodowania oraz takiego rodzaju rozumowania, które prowadzi do rozwiązywania problemów. Rozwijają wtedy myślenie kreatywne i doskonalą umiejętności analityczne. Od prostego rytmu czy kodu do programu komputerowego prowadzi prosta droga. Im wcześniej dziecko nią podąży tym prędzej i łatwiej odniesie sukces. Uczniowie bawiąc się wymyślają animacje i nawet nie wiedzą, że tworzą program komputerowy. Uczą się rozwiązywać problemy przy użyciu komputera, a w dzisiejszych czasach i tych nadchodzących to bezcenna umiejętność. Do tego jeśli nauka programowania odbywa się w zespole, to ma dodatkowe wartości, bo uczy pracy w grupie, współdziałania. Pierwszoklasiści bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, ponieważ są prowadzone w formie zabawy z użyciem maty edukacyjnej, kolorowych kubeczków do kodowania,tabletów i laptopów. Za nami już pierwsze spotkanie z Photonem, robotem do nauki programowania dla dzieci.

            Kolejnym krokiem ku nauce programowania będzie możliwość poznania aplikacji Scratch Junior oraz tworzenie swoich pierwszych programów. Uczestnicy zajęć będą tworzyli przeróżne projekty przy okazji ucząc się: animacji, funkcji nagrywania głosu, wykorzystywania startów warunkowych, zastosowaniu pętli w tworzonych skryptach, debugowania błędów w swoich projektach.

        • W gospodarstwie agroturystycznym
          • W gospodarstwie agroturystycznym

            03.10.2023

            26 września uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Gospodarstwo Agroturystyczne „Gorczańska koliba” wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich Kamienica Górna .

            Nasze urocze gosposie opowiedziały  o zwyczajach i tradycjach związanych z wypiekiem chleba. Uczniowie mieli okazję sami rozwałkować ciasto i upiec tradycyjne placki na blasze. Kolejnym punktem było spróbowanie pysznego , kamienickiego żurku. Później z ciasta krucho - drożdżowego przygotowali doskonałe rogaliki z marmoladą, (każdy z nich ma przepis ,może się podzielą?). Na zakończenie przy pomocy kochanych pań upiekli racuszki z jabłkami. Do szkoły wrócili najedzeni, a niektórzy część smakołyków zanieśli do domu ( smakowało?) To był wspaniały, pełen wrażeń dzień.

        • BohaterON w naszej szkole
          • BohaterON w naszej szkole

            03.10.2023

            BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

            BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach sześciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy kartek i listów z życzeniami. Statuetki Brązowego, Srebrnego i Złotego BohaterONa im. Powstańców Warszawskich, a także Złotego BohaterONa Publiczności przyznawane corocznie od 2019 roku otrzymało ponad 90 osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski (lata 1918-1989) oraz edukację historycznopatriotyczną.

            Link do materiałów edukacyjnych: http://bohateronwtwojejszkole.pl/materialy

    • Godziny dzwonków

      Sobota 04.05.2024
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia