• 11 listopada w szkolnym projekcie
          • 11 listopada w szkolnym projekcie

            18.11.2021

            Tegoroczne obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  przyjęły u nas formę projektu pt. „Szkolny Kongres Ojczyźniany”. Jedni  przygotowywali się do koncertu pieśni patriotycznej, inni opracowali dekorację szkoły, aranżację sali gimnastycznej, gazetki klasowe, robili kotyliony i chorągiewki, a jeszcze inni  uczyli się recytacji. Wszystko to  na dzień poprzedzający uroczystości gminne, w których również zaznaczyliśmy swój czynny udział.

            10 listopada w pełnej gali i podniosłym szkolnym nastroju uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez ósmoklasistów, na którą złożyły się prozatorskie i poetyckie referaty - przeplecione pieśnią patriotyczną w wykonaniu innych przedstawicieli społeczności szkolnej. Po wystąpieniu uczniów klas ósmych wszyscy zebrani w sali gimnastycznej włączyli się w koncert pieśni patriotycznej (wyjątkowe pozytywne wrażenie wywarła na wszystkich klasa IIa), a następnie o godzinie 1111 przystąpiliśmy do czwartej już edycji akcji „Szkoła do hymnu”. Również w tym dniu, przed akademią szkolną, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wyszli do społeczności lokalnej z kotylionami i ulotką zawierającą m.in. apel  o wywieszenie flagi upamiętniającej 11 listopada.

            11 listopada przedstawiciele społeczności szkolnej - m.in. grupa uczniów klas ósmych, siódmych i pierwszej, delegacja nauczycieli, delegacja SU, Poczet Sztandarowy - czynnie uczestniczyli w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowali oni na tę okazję część artystyczną, z którą wystąpili przed mszą św. w miejscowym kościele parafialnym. Wzięli też udział w przemarszu pod Pomnik Grunwaldzki, gdzie wysłuchali okazjonalnych przemówień i złożyli wiązanki kwiatów, a następnie na płycie rynku wysłuchali koncertu gminnej Orkiestry Dętej i obejrzeli przygotowany na ten dzień spot.

            Projekt zakończy się 30 listopada. Do wykonania zostały jeszcze zadania konkursowe (konkurs recytatorski, pieśni patriotycznej, ortograficzny i konkurs pt. „Moja Mała Ojczyzna”), których słowem kluczowym jest PATRIOTYZM.

            U. Faltyn

        • Wolni od nałogów!
          • Wolni od nałogów!

            18.11.2021

            Wolność to też odpowiedzialność, również za siebie. Tego ciągle trzeba się uczyć. O tym należy pamiętać.

             

            Jednym z zadań profilaktyki szkolnej jest promocja zdrowego stylu życia – drogi: przez odpowiedzialność do wolnosci. Uczniowie budują swoją świadomość w tym zakresie, uczestnicząc w różnych  akcjach. Podsumowaniem jednej z nich był konkurs „Wolni od nałogów” skierowany do uczniów klas I-VIII.

            Celem konkursu była promocja zdrowia, zdrowego stylu życia wolnego  od uzależnień, prezentacja negatywnego wpływu uzależnień na zdrowie, psychikę i relacje społeczne człowieka. Zadanie polegało na wykonaniu plakatu, dowolną techniką plastyczną.

            Konkurs - zorganizowany przez mgr Iwonę Dominik i mgr Anetę Kuziel we  współpracy z p. Zofią Kuchnią, Przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  cieszył się dużym zainteresowaniem; nagrodzono 22 uczniów. Nagrody ufundowała p. Zofia Kuchnia.

            U. Faltyn

        • Poza salą lekcyjną
          • Poza salą lekcyjną

            18.11.2021

            Powakacyjny powrót do szkoły pozwolił na łączenie przyjemnego z pożytecznym - sprawdzanie teorii w praktyce. Ponownie, po dłuższej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną,  możliwymi stały się wycieczki klasowe.

            Spotkanie z teatrem

            Na lekcjach języka polskiego uczniowie poznają różne teksty kultury, a wśród nich teatr. Zdobytą wiedzę teoretyczną mogli ugruntować w bliskim kontakcie z teatrem. Odwiedzili Teatr Współczesny i Teatr „Groteska”, gdzie obejrzeli różne spektakle (m.in. „Kamienie
            na szaniec”, „Przygody Tomka Sawyera”) i wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów oraz odkryli tajniki pracy niektórych ludzi teatru, dowiedzieli się też, że lalka lace w teatrze nierówna.

            W ogrodzie nauki

            Uczenie się przez doświadczenie przynosi pożądane efekty. Mogli się o tym przekonać uczestnicy wycieczki do krakowskiego Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. W tym niezwykłym miejscu wielu ogrodowych instalacji uczniowie poznawali tajniki nauk ścisłych, przechodząc m.in. przez Dziurawy labirynt czy analizując Model Układu Słonecznego. Skorzystali też z Odlotowego Placu Zabaw.

            Z legendą przez krakowski rynek

            Zwiedzając Rynek Główny w Krakowie, uczniowie zbierali informacje, przygotowując się
            do projektu związanego z legendą. Oglądane miejsca – punkty spaceru uwzględnią w pracach zespołowych poświęconych klasowemu spotkaniu z legendą.

            Z historią w tle

            Zwiedzanie Muzeum Lotnictwa w Krakowie było lekcją interdyscyplinarną. Uczniowie dowiedzieli się, jaką  rolę odegrało lotnictwo w drugiej wojny światowej. Mogli też (niektórzy po raz pierwszy) dotknąć samolotu, zasiąść za jego sterami i na miejscu pasażera. Poznali informacje techniczne związane z maszyną latającą oraz  niektóre zawody branży lotniczej.

            Na pielgrzymim szlaku

            Tegoroczni ósmoklasiści autokarem udali się do Częstochowy. Tam, podążając za przewodnikiem, uczestniczyli w lekcji historii tego miejsca. Zwiedzili Jasnogórski Skarbiec, gdzie m.in. mogli podziwiać wyroby złotnicze, jubilerskie, tkackie i płatnerskie, różne wota – w tym: wota wiernych z różnych krajów świata, wota polskich królów, szlachty oraz bohaterów walk narodowo-wyzwoleńczych. Wzięli udział w odsłonięciu obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, Mszy Świętej i modlitwie różańcowej na jasnogórskich wałach.

             U. Faltyn

          • Informacja dla rodziców

            04.10.2021

            Płatność za obiady za X/2021

            20 dni x 3,50 = 70,00 zł

             

            Proszę o płatność do 10.10.2021r.

            Wzorem poprzedniego miesiąca należność za obiady wrzucać w woreczku lub kopercie do skrzynki pocztowej znajdującej się przy wejściu głównym do szkoły lub oddać wychowawcy klasy.

        • Pomagajmy Ziemi codziennie
          • Pomagajmy Ziemi codziennie

            20.09.2021

            Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest ochrona środowiska i traktuje ten problem po macoszemu, jak pusty frazes albo szumne hasło reklamowe. Tymczasem sytuacja jest na tyle poważna, że skutki niedbałości o Ziemię odczuwamy wyraźnie już dziś. Ważnym elementem edukacji społecznej jest kształtowanie świadomości ekologicznej w umysłach najmłodszych mieszkańców zielonej planety. 

            Akcja Sprzątanie Świata - Polska trwa nieprzerwanie od 1994 roku. W naszym kraju zainicjowała ją Mira Stanisławska-Meysztowicz. Jest to część międzynarodowego ruchu Clean Up The World, który ma swój początek w Australii. Od 1993 roku akcja odbywa się pod patronatem ONZ. Koordynatorem tego przedsięwzięcia w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Hasło tegorocznego sprzątania brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”.

             16 września 2021 r. również włączyliśmy się w tę akcję, bo dla nas to przede wszystkim praktyczna lekcja ekologii. Kto raz wyszedł posprzątać, nie będzie już śmiecić. To również okazja do tego, by rozwijać wrażliwość na naturę i problemy Matki Ziemi.. Zadanie to realizowaliśmy we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Kamienicy. Dzień zaczęliśmy od teorii, odbyły się lekcje o tematyce z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Każdy uczestnik akcji otrzymał ulotkę pt. Jak segregować odpady?, przygotowaną przez SUEZ  (firma odbierająca odpady z terenu gminy K-ca). W oparciu o materiały Fundacji przygotowaliśmy gazetki tematyczne. Z rękawicami, workami i w dobrym humorze ruszyliśmy w teren posprzątać przydrożne rowy, chodniki,  park oraz ścieżkę rowerową.

            Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za zaangażowanie.

                                                                                                          SU i AK

        • Na podium wiedzy i umiejętności
          • Na podium wiedzy i umiejętności

            16.09.2021


            „Jesteśmy najlepsi”  –  tak mogliby powiedzieć absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienicy.

            Ubiegłoroczni ósmoklasiści uzyskali wysokie wyniki egzaminu 2021. Okazali się najlepsi
            na tle gminy, powiatu, województwa i kraju. Poradzili sobi! Poziom wykonania przez nich zadań z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych może budzić satysfakcję; tym bardziej, że sytuacja pandemii, w jakiej przyszło się im uczyć, nie sprzyjała efektywnemu rozwojowi wiedzy i umiejętności.


            Brawo, Absolwenci Jedynki! GRATULUJEMY! Życzymy Wam sukcesów w nowych, wybranych przez Was szkołach.


            U. Faltyn

        • Sukcesy uczniów
          • Sukcesy uczniów

            28.06.2021

            Sukces Wojciecha z 4b I miejsce - etap regionalny, Wyróżnienie- etap wojewódzki XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem “Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

            Zdjęcia z gali wreczenia nagród w Krakowie.

        • Gminny konkurs profilaktyczny
          • Gminny konkurs profilaktyczny

            21.06.2021

            Serdecznie gratulujemy Julii Mikołajczyk z klasy 2a i Malwinie Kuzak z klasy 2b za zajęcie III miejsca w gminnym konkursie profilaktycznym „My nałogom się nie damy – młodość naszą zachowamy” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szczawie we współpracy z Gminną Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Kamienica.

        • Muzeum Hobbita
          • Muzeum Hobbita

            21.06.2021

            11 czerwca uczniowie klasy 6a przygotowali wystawę związaną z omawianą lekturą Hobbit czyli tam i z powrotem. Sala 206 przerodziła się w nietypowe muzeum pełne eksponatów, wśród których nie zabrakło… włosów ze stopy Bilba Bagginsa.

            W dążeniu do perfekcji uczniowie przejęli również muzealne role i wcielili się w stróżów pilnujących, aby żaden z muzealnych skarbów nie został nawet dotknięty. Rolę przewodnika pełniła Hania, która objaśniała zainteresowanym pochodzenie poszczególnych przedmiotów i ich związek z powieścią.

            Wystawę zwiedzili koleżanki i koledzy z klasy 6b, 8a oraz dziewczęta z klasy 7a i 7b. Niestety nie wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać eksponaty, bo – jak każda instytucja – powstałe muzeum również funkcjonowało w określonych godzinach.

            Czy ta lekcja podobała się szóstoklasistom? Zapytajcie ich sami…

        • Mamy kota na punkcie mleka!
          • Mamy kota na punkcie mleka!

            16.06.2021

            Nasza szkoła bierze udział w programie promującym zdrowe odżywianie. Dzięki profilaktyce i promocji zdrowego stylu życia nasi uczniowie już od pierwszej klasy kształtują w sobie prawidłowe nawyki żywieniowe. Uczniowie klas I-III otrzymali nowe "Mleczne karty pracy" oraz "Kocie zeszyty o mleku". Dzięki kolorowym materiałom uczniowie dowiedzą się jakie wartości odżywcze kryje mleko i jego przetwory, na czym polega proces UHT itp.

        • Zarybianie rzeki Kamienica
          • Zarybianie rzeki Kamienica

            09.06.2021

            Nowa galeria Zarybianie rzeki Kamienica została dodana do albumu fotograficznego

            We współpracy z Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Sączu oraz Zakładem Gospodarki Komunalnej w Kamienicy uczniowie klasy 2a wzięli udział w zarybianiu rzeki Kamienica. Młode pstrągi i lipienie pochodzące z Ośrodka Zarybieniowego w Łopusznej zostały dziś wpuszczone do rzeki w celu odbudowania populacji danego gatunku ryb.

        • Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją"
          • Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją"

            05.05.2021

            Serdecznie gratulujemy Kasi Augustyniak, uczennicy klasy 3b zajęcia III miejsca w Gminnym Konkursie Recytatorskim Spotkanie z poezją.

            Organizatorami konkursu już po raz dziewiąty były  Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczawie oraz Szkoła Podstawowa w Zasadnem. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Kamienica i przebiegał w czterech kategoriach: oddziały przedszkolne, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII.Finał konkursu odbył się 23 kwietnia 2021 roku. Nadesłane wcześniej prezentacje oceniała komisja konkursowa w składzie: Urszula Faltyn- nauczyciel języka polskiego, Hilary Majewski- pracownik GOK w Kamienicy, ksiądz Artur Bieniasz- wikariusz parafii  w Kamienicy. Pięknie brzmiały słowa deklamowane przez młodych artystów. Zaangażowanie, kunszt oraz pasję doceniło jury, które postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.

            Brawa dla Kasi! 

        • Dzień Ziemi w naszej szkole
          • Dzień Ziemi w naszej szkole

            21.04.2021

            Dbamy o Ziemię

            Kwiecień to miesiąc, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Według ustaleń przypada on 22 kwietnia.

            W tym dniu ludzie pokazują, jak szanować Ziemię i nie szkodzić jej. My też chcemy udowodnić, że dobro naszej planety nie jest nam obce.

            Mamy dwie propozycje dla Was:

            1. Zapraszamy do poszerzenia wiedzy z zakresu ochrony środowiska i ekologii i wzięcia udziału w szkolnym konkursie EKO-ASY, który odbędzie się 29.04.2021 r. o 13:50 w formie zdalnej na platformie MS Teams.

            Chętnych do udziału w konkursie z klas IV-VIII prosimy o zgłaszanie się do Pani Anety Kuziel do dnia 23.04.2021r. poprzez wiadomość wysłaną Librusem lub poprzez czat indywidualny na MS Teams.

             

            Zakres materiału:

            Uczestnicy:

            - wykazują się znajomością pojęć i ciekawostek związanych z ochroną środowiska,

            - rozróżniają ekoznaki,

            - opisują przyczyny powstawania i skutki działania efektu cieplarnianego, dziury ozonowej, kwaśnych deszczy,

            - znają źródła zanieczyszczeń środowiska i ich wpływ na życie i zdrowie organizmów,

            - wymieniają i definiują formy ochrony przyrody w Polsce,

            - charakteryzują małopolskie parki narodowe, znają ich położenie, symbole i osobliwości

            Materiały źródłowe:

            - podręczniki do przyrody dla II etapu edukacyjnego -

            http://www.parkinarodowe.edu.pl -

            http://www.ekologia.pl/wiedza/znaki/

            -https://www.ekoprod.pl/blog-ekoprod/sposoby-utylizacji-odpadow-

            -http://www.byceko.pl/ciekawostki-ekologiczne/

             

            2.Druga propozycja to KONKURS PLASTYCZNY pt. ,,Jestem Eko - rady na odpady”. CELE KONKURSU

            - podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, - kreowanie wrażliwości, właściwych postaw, odpowiedzialności, oraz zachęcanie do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska - angażowanie młodzieży w twórczą pracę,

            WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

            1. Konkurs skierowany jest do uczniów kl. IV-VIII.

            2. Uczestnicy konkursu przygotowują prace plastyczne o tematyce ekologicznej promującej hasło: ,, Jestem Eko - rady na odpady”

            3. Technika wykonania prac plastycznych: dowolna,

            4. Format pracy plastycznej: A3.

            5. Konkurs rozpoczyna się 22.04.2021 r. i trwać będzie do 30.04.2021 r.

            6. Kryteria oceny prac: - zgodność z tematyką i regulaminem konkursu, - oryginalność i pomysłowość, - estetykę wykonania i walory artystyczne, - samodzielność.

            PRACA POWINNA ZAWIERAĆ a) imię i nazwisko autora, b) nazwa i adres szkoły, c) klasa, Prace należy dostarczyć do szkoły ( panie Woźne przyjmą w kantorku) . Ostateczny termin dostarczenia pracy to 30 kwietnia (piątek).

             

             

            Zapraszamy

            Zarząd SU

            mgr Mariola Kozioł-Rusnarczyk

            mgr Aneta Kuziel

        • Mamy kota na punkcie mleka
          • Mamy kota na punkcie mleka

            03.03.2021

            Wiek szkolny dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców, zwłaszcza pod względem zdrowego żywienia. To właśnie w tym okresie kształtowane są nawyki żywieniowe i upodobania kulinarne dziecka, które będą rzutować na jego przyszły styl życia. Dlatego też niezwykle istotne jest przyzwyczajanie najmłodszych do spożywania różnego rodzaju pożywienia. Jakie produkty należy uwzględnić w diecie dziecka? Odpowiedź znajdziemy w piramidzie zdrowego żywienia, która ukazuje jakie artykuły spożywcze powinniśmy wybierać. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć produktów zbożowych, owoców i warzyw, mleka i produktów mlecznych, mięsa, ryb, jaj, orzechów, nasion strączkowych, a także tłuszczów roślinnych.

            Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. W ramach kampanii organizowanych jest szereg konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Ponadto udział w programie zapewnia szeroki wybór materiałów edukacyjnych i gadżetów. Szczególnym wydarzeniem są spotkania z mlecznym bohaterem – Kotem Mleczysławem – jak również wiele innych atrakcji.

             

    • Godziny dzwonków

      Sobota 04.05.2024
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia